Najszybsze sedany na świecie [porównanie]

2022-04-11
|
Oto niezwykłe porównanie najszybszych sedanów (seryjnie produkowanych) na świecie. Do walki stanęły Tesla Model S Plaid oraz Lucid Air. Dla zobrazowania różnicy jaka występuje między autami elektrycznymi, a spalinowymi - do wyścigu dołączyła legenda - BMW E39 M5.
Oczywiście wiadomym jest, że auta elektryczne mają gigantyczną przewagę na starcie. BMW nie miałoby szans w takim starciu. Dlatego aby w wyścigu na 1/4 mili dać spalinowemu BMW szansę postanowiono, że dwa elektryczne sedany wystartują w momencie, gdy... BMW minie je jadąc z prędkością 112 km/h (70 mil/h)!
Efekt?
Pomimo tak ogromnej przewagi w prędkości początkowej na mecie pierwsza zjawia się Tesla Model S! Z przyspieszeniem 2,1 sekundy do 100 km/h i wynikiem 9,3 sekundy na 1/4 mili zdołała na tak krótkim odcinku nie tylko dogonić, ale i przegonić BMW. Imponujący wynik.
Lucid Air co prawda nie zdołał osiągnąć tak imponującego wyniku, ale przyspieszenie 2,6 sekundy do 100 km/h i 9,9 sekundy na 1/4 mili uplasowały Lucid tuż za plecami BMW i zaledwie kilkunastu metrów zabrakło aby i ta ciężka limuzyna pokonała w tym niezwykłym wyścigu wspomniane spalinowe BMW, które na starcie mknęło z prędkością 112 km/h.
Na koniec odrobina fantazji poniosła testujących. Postanowili sprawdzić czy Tesla jest szybsza od grawitacji. Zgadnijcie z jakim efektem... :)

Warto przeczytać

Kontakt

Reklama

Mapa strony

Prywatność

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.

Copyright 2021 - 2023 - motoevo.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane