Tesla model Y - 440 koni na kołpakach

2021-11-08
|
Zapraszamy na kolejny test Tesli Model Y. Tym razem swoimi wrażeniami dzieli się Paweł - właściel firmy GreenCell, który w swoim garażu ma już 2 inne Tesle - Model S i Model 3. Tym razie wybór padł na Y.
Prezentowana wersja to Long Range, czyli wersja z największym zasięgiem, wyprodukowana w Chinach, w fabryce w Szanghaju. I kolejny raz mamy potwierdzenie, że Tesle z Chin jakościowo prezentują się znacznie lepiej, niż wersje produkowane w USA. Choć w ostatnim czasie także Tesle made in USA znacząco poprawiły swoją jakość.
Paweł potwierdza też to, co inni użytkownicy opisują - zasięg Tesli Model Y może dochodzić do 500 km w mieście i trybie spokojnej jazdy, natomiast w trasie będzie to 300 kilometrów. Zasięg jest nieco niższy od bliźniaczego Modelu 3, a to oczywiście z uwagi na bryłę auta.
Warto też zwrócić uwagę, że Model Y, w przeciwieństwie do Modelu 3, ma w standardzie przyciemniane boczne tylne szyby. Przednie boczne szyby dla poprawy wyciszenia są podwójne (klejone). Ale jest to już standard zarówno dla modelu Y jak i 3.

Warto przeczytać

Kontakt

Reklama

Mapa strony

Prywatność

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.

Copyright 2021 - 2022 - motoevo.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane