Ford otwiera swoją sieć SuperChargerów?

Ford otwiera swoją sieć SuperChargerów?
25.11.2021 07:54
Wygląda na to, że Ford czerpie wzorce od najlepszych. Słupki do ładowania aut elektrycznych, które niedawno pojawiły się przy salonie dealera Forda w USA, dość bezpośrenio kojarzą się z SuperChargerami Tesli. Podobnej wielkości pylon, wycięcie w środku wypełnione innym kolorem... i tylko przewody zostały powieszone nieco inaczej.
Niestety podobieństwa na tym się kończą. Nie jest to stacja szybkiego ładowania prądem stałym (DC), a zwykła, wolna ładowarka prądem zmiennym (AC). To o tyle zaskakujące, że takie ładowarki są niewielkie i mogą wyglądać na przykład tak:
Postawiono na znacznie większą konstrukcję, celowo nawiązując do konkurencji. Mówi się, że naśladownictwo jest jedną z najszczerszych form pochlebstwa. Jednak nie wszystkim tego typu postawa przypadła do gustu. Swój sprzeciw wyraził Javier Verdura - projektant Superchargerów Tesli, który ostro wypowiedział się na temat kontrowersyjnego pomysłu Forda.
początek cytatu
(...) niepotrzebnie duże, źle wykonane podróbki naszego projektu
koniec cytatu
Tego typu działania Forda miały na celu wzbudzić dyskusję i to z pewnością się im udało. Jest jeszcze jedna zaleta takich ładowarek - z daleka wiadomo, że to miejsce do ładowania pojazdów elektrycznych. Gdyby tylko były to szybkie ładowarki, a nie zwykłe AC...
Autor: motoevo

Kontakt

Reklama

Mapa strony

Prywatność

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.

Copyright 2021 - 2022 - motoevo.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane