Mercedes zaprezentował elektrycznego terenowego Maybacha!

Mercedes zaprezentował elektrycznego terenowego Maybacha!
01.12.2021 21:33
Wygląda na to, że Mercedes pozazdrościł Tesli szokującego Cybertrucka i postanowił również zszokować fanów motoryzacji śmiałym konceptem. Oto Maybach. Terenowy. Elektryczny. Ogromny, dziwny, szokujący.
Nad tym projektem Mercedes pracował z amerykańskim projektantem mody Virgilem Ablohem. Abloh, były dyrektor artystyczny w firmie Louis Vuitton, zmarł kilka dni temu. Mercedes postanowił zaprezentować concept Maybacha w Muzeum Rubell aby w ten sposób złożyć hołd projektantowi.
początek cytatu
Skromny wkład do ogromnej spuścizny Virgila, samochód pokazowy Mercedes-Maybach jest przykładem możliwości przyszłego projektowania i jest wynikiem stałej współpracy z erudytą, architektem, dyrektorem kreatywnym, projektantem mody i filantropem; napędzany wspólną pasją do wzbogacania rozmów na temat luksusowego designu.
koniec cytatu
Ten wyjatkowy pokazd, jak przystało na Maybacha, oferuje wiele luksusu, ale jest również wytrzymały i gotowy do jazdy w terenie.
Mercedes-Benz pisał o koncepcji tak:
początek cytatu
Projekt niepodobny do niczego, co zostało wcześniej opracowane przez Mercedes-Benz, każdy element Projektu MAYBACH został zbudowany od podstaw. Abloh, we współpracy z Gordenem Wagenerem, zinterpretował luksusową tożsamość Maybacha za pomocą nowego języka projektowania i przesunął granice funkcjonalności, stylu i wspólnej kreatywności. Zainspirowane wspaniałymi terenami zewnętrznymi i rekontekstualizujące tradycyjną miejską markę w wyraźnie terenowym środowisku, 2-miejscowe, akumulatorowo-elektryczne coupé terenowe łączy w sobie ogromne proporcje Gran Turismo, duże terenowe koła i charakterystyczne dodatki.
koniec cytatu
Pojazd prawdopodobnie nigdy nie trafi do produkcji. Mercedes-Benz nie opublikował też żadnej specyfikacji tego pojazdu odważnego projektu.
Co sądzicie o tak odważnej koncepcji dwuosobowego auta terenowego w wersji coupe? :)
Autor: motoevo

Kontakt

Reklama

Mapa strony

Prywatność

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.

Copyright 2021 - 2022 - motoevo.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane