FedEx odebrał pierwsze elektryczne samochody dostawcze od GM BrightDrop

FedEx odebrał pierwsze elektryczne samochody dostawcze od GM BrightDrop
19.12.2021 12:03
FedEx potwierdził niedawno odbiór pierwszych elektrycznych dostawczaków od firmy GM Bright Drop. To pierwsze 5 sztuk z 500 zamówionych przez logistycznego giganta.
BrightDrop został uruchomiony przez GM na początku tego roku jako jednostka produkująca elektryczne samochody dostawcze. Zaraz po uruchomieniu oddziału FedEx złożył już zamówienie na 500 elektrycznych lekkich pojazdów użytkowych (eLCV), które BrightDrop nazywa „EV600”.
początek cytatu
The delivery of the first BrightDrop EV600s is a historic moment, born out of a spirit of collaboration between two leading American companies. At FedEx, transforming our pickup and delivery fleet to electric vehicles is integral to achieving our ambitious sustainability goals announced earlier this year. This collaborative effort shows how businesses can take action to help usher in a lower-emissions future for all.
koniec cytatu
EV600, jest zasilany przez platformę GM Ultium, która zasila również nadchodzące pojazdy elektryczne GM, takie jak Hummer EV.

Pierwsze samochody dostawcze EV600 będą używane w zakładzie FedEx Express w Inglewood w Kalifornii, natomiast FedEx ogłosił wcześniej, że zamierza do 2040 r. stać się całkowicie elektryczną globalną flotą do odbioru i dostaw.
Autor: poziomka

Kontakt

Reklama

Mapa strony

Prywatność

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.

Copyright 2021 - 2022 - motoevo.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane