Tesla wyłączy możliwość grania w gry video podczas jazdy

Tesla wyłączy możliwość grania w gry video podczas jazdy
26.12.2021 21:09
Narodowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Stanów Zjednoczonych (NTHSA) potwierdziła, że Tesla wyłączy możliwość grania w gry wideo podczas jazdy. Funkcja ta była przeznaczona oczywiście wyłącznie dla pasażerów.
Tesla ostatnio włożyła wiele pracy w gry wideo w swoich pojazdach. W zeszłym roku informowano, że firma założyła nawet zespół ds. gier wideo i interfejsu użytkownika w Austin w Teksasie. Gry wideo powinny być używane przede wszystkim podczas parkowania i ładowania, ale Tesla umożliwia granie w nie podczas jazdy po ostrzeżeniu, że z funkcji zwanej „gry dla pasażerów” powinni korzystać tylko pasażerowie.
Wczoraj jednak NTHSA (The National Highway Traffic Safety Administration) potwierdziło, że otworzyło oficjalne badanie sytuacji i planuje zbadać, w jaki sposób ta funkcja jest wykorzystywana w obawie o to, że może być używana również przez nierozważnych kierowców podczas jazdy. To wywarło na Tesli niemałą presję, ponieważ producent zdecydował się na wycofanie tej funkcji. NHTSA potwierdziła dziś decyzję Tesli (za pośrednictwem Associated Press):
początek cytatu
The National Highway Traffic Safety Administration says the company will send out a software update over the Internet so the function called “Passenger Play” will be locked and won’t work while vehicles are in motion.
koniec cytatu
Autor: poziomka

Kontakt

Reklama

Mapa strony

Prywatność

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.

Copyright 2021 - 2023 - motoevo.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane