General Motors wypuszcza zwiastun nowego elektrycznego pickupa - GMC Sierra

General Motors wypuszcza zwiastun nowego elektrycznego pickupa - GMC Sierra
18.12.2021 10:00
General Motors zapowiada trzeciego już, w pełni elektrycznego pickupa Sierra Denali Electric Pickup. Firma przeszła od zera do trzech elektrycznych ciężarówek w stosunkowo krótkim czasie, jak na standardy przemysłu motoryzacyjnego.
GMC Sierra Denali EV będzie montowana w tym samym zakładzie Factory Zero w Detroit, co Hummer EV i Silverado EV. Tak jak Hummer EV, Sierra zostanie zbudowana na platformie Ultium. Będzie również wyposażony w akumulatory nowej generacji, więc powinniśmy spodziewać się ponad 643 km zasięgu, podobnie jak Silverado EV.
początek cytatu
“Sierra Denali holds tremendous equity for GMC and our customers. We now have an opportunity to evolve Sierra’s capabilities and technologies, as afforded by transitioning to an all-electric propulsion while also elevating the luxurious design and comfort associated with Denali.”
koniec cytatu
Pierwsze ciężarówki GMC Hummer EV Edition 1 powinny trafić do klientów przed końcem tego roku, a Chevrolet Silverado EV wejdzie do produkcji na początku 2023 roku.

GM opublikowało również pierwszy zwiastun nadchodzącego modelu. W krótkim filmie rzucamy okiem na odważny przód GMC Sierra Denali EV i powitalną sekwencję świateł, która jest nieco podobna do Hummera EV.
Autor: poziomka

Kontakt

Reklama

Mapa strony

Prywatność

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.

Copyright 2021 - 2023 - motoevo.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane