IZERA - Budowa fabryki GIGA JAWORZNO - Maj 2021

2021-11-21
|
Zgodnie z zapowiedziami w 2021 roku rusza budowa fabryki polskiego samochodu elektrycznego IZERA. A już w 2024 roku z taśm montażowych mają zjechać pierwsze egemplarze polskiego auta elektryczego.
Prezentujemy postęp prac na budowie fabryki w Jaworznie [Maj 2021]
(materiał prosimy traktować z lekkim przymróżeniem oka... :) )
Patrząc na tempo prac jakie prezentuje Tesla przy budowie fabryk GIGA BERLIN i GIGA SHANGHAI liczymy, że terminy uda się dotrzymać. Pytanie czy uda się rozpocząć budowę w tym roku, zważywszy na to, że nie wybrano jeszcze platformy auta, na bazie której ma powstać Izera, a to powinno mieć istotny wpływ na specyfikację budowy fabryki.
AKTUALIZACJA:
Niestety, minął niecały rok od czasu nagrania tego materiału i niestety absolutnie nic nie zmieniło się na tych terenach. Wkrótce nagramy koleny film z tego miejsca, choć prawdę mówiąc będzie on identyczny do tego, który widzicie na nagraniu z 2021 roku. W tym tempie start fabryki w 2024 roku jest absolutną mżonką. Wystarczy spojrzeć z jakimi problemami walczyła fabryka Tesli w Berlinie, w wyniku czego opóźnienie startu wyniosło ponad 6 miesięcy. A mówimy o producencie, dla którego była to kolejna fabryka. Tu natomiast powstać ma pierwsza, co tym bardziej wydłuży proces budowy.

Warto przeczytać

Kontakt

Reklama

Mapa strony

Prywatność

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.

Copyright 2021 - 2022 - motoevo.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane