Chevy Bolt EV powróci do produkcji dopiero w ostatnim tygodniu stycznia 2022

Chevy Bolt EV powróci do produkcji dopiero w ostatnim tygodniu stycznia 2022
04.12.2021 15:24
Wstrzymanie produkcji Chevroleta Bolt EV w zakładzie Orion Assembly w stanie Michigan zostanie przedłużone do co najmniej 24 stycznia 2021. Informacje zostały udostępnione przez prezesa General Motors, Marka Reussa.
W sierpniu tego roku firma General Motors wycofała wszystkie pojazdy Chevrolet Bolt, które zareagowały na usterkę akumulatora doprowadzającą do pożaru (!). W związku z tym firma wstrzymała produkcję pojazdów oczekując na nowe części. We wrześniu ogłoszono, że usterka została naprawiona i wznowiona zostanie produkcja akumulatorów.
Z kolei przerwa w produkcji nowych samochodów była przedłużana wielokrotnie. Jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że GM w dalszym ciągu zajmuje się wycofywaniem uszkodzonych baterii w pojazdach, które pozostały na “wolności”. Usterką zostało objętych ponad 142 000 egzemplarzy.
Biorąc pod uwagę obecną sytuację, ciężko uwierzyć obietnicom GM, że do 2023 będzie miało na drogach 20 modeli elektrycznych. Prawdopodobnie firma będzie musiała odłożyć ten plan na kolejny rok. Sytuację ratuje nieco fakt, że Hummer EV rozpoczyna dostawy w tym miesiącu.
Autor: poziomka

Kontakt

Reklama

Mapa strony

Prywatność

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.

Copyright 2021 - 2022 - motoevo.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane