Najbogatsze firmy motoryzacyjne: 2001 vs 2021

Najbogatsze firmy motoryzacyjne: 2001 vs 2021
06.12.2021 16:50
Bardzo ciekawy ranking pokazujący zmianę wartości rynkowej producentów samochodowych na przestrzeni ostatnich 20 lat pojawił się na stronie RankingRoyals.com. Na podstawie zmian wysnuć można kilka naprawdę ciekawych wniosków.
Po pierwsze - Toyota przez 20 lat dystansowała konkurencję. Z pierwszego miejsca po dwóch dekadach zrzuciła ją Tesla - producent, który w oferuje zaledwie 4 modele samochodów. Ale wartość spółki to już 3-krotność wartości Toyoty. Szaleństwo? Bańka? Czy może realna wycena uwzględniająca potencjał?
Po drugie - konsekwentny wzrost wartości grupy Volkswagen. W dekadę zwiększyli swoją wartość niemal 10-krotnie (Toyota w tym czasie podwoiła swoją wartość), osiągając trzeci najlepszy wynik w branży, przez chwilę piastując nawet drugie miejsce.
Po trzecie - fatalny wynik Forda. Jeszcze dekadę temu, w 2010 roku Ford wyprzedzał Volkswagena i zajmował czwarte miejsce wśród najwyżej wycenianych producentów na świecie. Dziś jest poza pierwszą dziesiątką, z wyceną na poziomie niższym niż w 2010 roku.
Zobacz dynamiczny wykres zmiany wyceny producentów samochodowych:
Autor: motoevo

Kontakt

Reklama

Mapa strony

Prywatność

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.

Copyright 2021 - 2022 - motoevo.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane