Kia i Hyundai prezentują nowe koncepty SUV-ów elektrycznych

Kia i Hyundai prezentują nowe koncepty SUV-ów elektrycznych
26.11.2021 15:32
Podczas "Los Angeles Auto Show" Kia i Hyundai zaprezentowały swoje najnowsze koncepty SUV-ów elektrycznych, które mają być zapowiedzią tego, co prawdopodobnie zobaczymy niebawem w ofercie obojga producentów.
Pojawienie się pełnowymiarowych SUV-ów napędzanych wyłącznie prądem (BEV) wydaje się naturalną koleją rzeczy (zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych), dlatego też nie dziwi fakt, że w Los Angeles koreańscy producenci zaprezentowali swoje auta koncepcyjne z tego segmentu: Hyundai SEVEN i KIA EV9. Koncepty powstały na płycie E-GMP - dedykowanej platformie dla pojazdów typu BEV, stworzonej przez Hyundai Motor Group. Tej samej, która jest bazą dla modeli Hyundai Ioniq 5 oraz Kia EV6. Dzięki platformie E-GMP oba samochody wykorzystują architekturę 800V, umożliwiającą ładowanie z mocą 350 kW, z możliwością ładowania dwukierunkowego oraz kilkoma innymi funkcjami, które mogliśmy znaleźć też w poprzednich modelach.

Oto model SEVEN (concept car) zaprezentowana przed Hyundai’a:
początek cytatu
„SEVEN jest oparty na platformie Electric-Global Modular Platform (E-GMP) Hyundai Motor Group, dedykowanej architekturze pojazdów typu BEV. Długi rozstaw osi E-GMP i płaska podłoga platformy umożliwiają stworzenie zupełnie nowej klasy pojazdów, które oferują klientom nowe wrażenia”.
koniec cytatu
Kia EV9 - koncept elektrycznego SUV'a:
Biorąc pod uwagę fakt, że oba samochody będą zbudowane w oparciu o tę samą platformę, ich specyfikacja również będzie podobna. Nie podano jeszcze informacji, kiedy wersje produkcyjne tych pojazdów trafią na rynek, natomiast możemy być pewni, że Koreańczycy poszerzą swoją ofertę aut elektrycznych o klasę dużych SUVów, zwiększając konkurencję w kolejnym segmencie aut. I to nas cieszy!
Autor: poziomka

Kontakt

Reklama

Mapa strony

Prywatność

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.

Copyright 2021 - 2023 - motoevo.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane