Renault ZOE otrzymało ZERO gwiazdek w teście zderzeniowym Euro NCAP

Renault ZOE otrzymało ZERO gwiazdek w teście zderzeniowym Euro NCAP
09.12.2021 12:17
Europejski program oceny nowych samochodów (Euro NCAP) przyznał Renault Zoe zaskakujące zero gwiazdek w teście bezpieczeństwa. W 4 ocenianych kategoriach jedynie kategoria ochrona dzieci otrzymała ocenę powyżej 50%. Najgorszy wynik dała ocena asystentów bezpieczeństwa. To zaskakująco słabe wyniki jak na producenta, który raczej kojarzony jest z bezpieczeństwem. Zwłaszcza, że Zoe to jeden z najpopularniejszych samochodów elektrycznych w Europie.
Oceny Euro NCAP są regularnie aktualizowane, ale nie są wykorzystywane do certyfikacji pojazdów do użytku drogowego. Nie mniej stanowią one dobre odwzorowanie bezpieczeństwa samochodów. Tak słaby wynik nie mógł więc pozostać bez reakcji producenta. Renault wydało jednak dość lakoniczny komentarz w tej sprawie:
początek cytatu
Standardy oceniania stale ewoluują i stają się coraz bardziej rygorystyczne we wszystkich obszarach, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa. Z tego względu Renault stale ulepsza swoją ofertę, aby zachować zgodność z przepisami obowiązującymi w miejscu sprzedaży jego pojazdów.
koniec cytatu
Zobacz testy zderzeniowe Renault ZOE:
Autor: motoevo

Kontakt

Reklama

Mapa strony

Prywatność

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.

Copyright 2021 - 2022 - motoevo.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane