Skoda CITIGOe iV TEST Najtańszego auta elektrycznego

2021-11-18
|
Oto test małego, ale pełnoprawnego auta elektrycznego od czeskiego producenta - Citigo-e iV. Ten mały elektryk występuje tylko w 5-drzwiowej odmianie. I choć jest to konwersja auta spalinowego, co oznacza, że trzeba zaakceptować pewne kompromisy, to w ogólnym rozrachunku auto nie straciło w żaden sposób na funkcjonalności.
Przyspieszenie Skody to nieco ponad 12 sekund do 100 km. Wynik nie jest wyjątkowy, ale w robi dobre wrażenie zwłaszcza przy niższych prędkościach. Z łatwością zerwiemy przyczepność podczas dynamicznego ruszania. Maksymalna prędkość to 130 km/h.
Skoda oferuje 4 tryby rekuperacji (odzyskiwania prądu podczas hamowania) i 3 tryby jazdy. Akumulator wbudowany jest w podłogę oraz umieszczony jest pod tylną kanapą.
Skoda może być ładowana prądem zmiennym AC, a także prądem stałym DC o mocy maksymalnej 40kW. Na takiej ładowarce ładowanie auta zajmie około godzinę.
Podsumowująć - CITIGO-e iV to naprawdę fajny elektryk - mały, zwinny, prosty, zaskakująco pojemny i o akceptowalnym zasięgu.

Warto przeczytać

Kontakt

Reklama

Mapa strony

Prywatność

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.

Copyright 2021 - 2022 - motoevo.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane