VW ID. Buzz - test długo wyczekiwanego elektrycznego VANa!

2022-04-06
|
Czas na pierwszy test długo wyczekiwanego elektrycznego Volkswagena ID.Buzz, który nawiązuje wyglądem do klasycznego Vana sprzed lat.
ID.Buzz to w pełni elektryczny samochód dostawczy (z paką lub w opcji do przewozu osób), mający zastąpić spalinową wersję T6/Multivana. Wizualnie nawiązuje do na klasycznych vanów VW z przeszłości. Czas sprawdzić czy ten minivan ma szansę zaistnieć na rynku.
Świat wciąż czeka na oficjalną premierę, dlatego do testów udostępniona została wersja specyficznie oklejona, a testujący auto Mat miał ograniczoną możliwość prezentowania detali, w tym deski rozdzielczej. Choć część tapicerki auta jesteśmy w stanie dostrzec.
To, co nie jest tajemnicą to dane techniczne auta. ID.Buzz jest wyposażony w akumulator o pojemności 77 kWh, który ma wystarczyć na pokonanie deklarowanego zasięgu 400 km. Volkswagen raczej dość skrupulatnie podaje zasięgi, więc możemy zakładać, że latem taki zasięg będzie realny do przejechania (zakładając jazdę w mieście i przy niewielkim obciążeniu). Na początek dostępna będzie wersja z napędem na tylne koła i mocy 204 KM (310 Nm momentu obrotowego). Trwają jednak prace nad wersją z napędem na cztery koła, w której do dyspozycji będzie ponad 300 koni mechanicznych!
Cena? Wciąż nie jest znana oficjalna cena, ale powinna oscylować w okolicy 275 tysięcy złotych.

Warto przeczytać

Kontakt

Reklama

Mapa strony

Prywatność

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.

Copyright 2021 - 2023 - motoevo.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane