Wzrost produkcji modelu Y o prawie 38%! Wrześniowy raport z Gigafactory Shanghai

Wzrost produkcji modelu Y o prawie 38%! Wrześniowy raport z Gigafactory Shanghai
05.11.2021 08:23
Końcówka III kwartału 2021 przynosi nam zadziwiające wiadomości z Gigafactory Shanghai. W lokalnym raporcie opartym na publikacji firmy ITHome czytamy, że chińska fabryka osiągnęła produkcję modelu Y na poziomie 1600 aut dziennie! W ubiegłym miesiącu było to 1000 pojazdów. Mówimy o ogromnym wzroście biorąc pod uwagę, że jest to porównanie z raportem z zeszłego miesiąca!
Fabryka w Shanghaiu produkuje również model 3. Co prawda, ilość aut wyprodukowanych w ciągu jednego dnia może nie jest tak imponująca, nie mniej jednak dodatkowe 800 sztuk Tesli 3 (raport z sierpnia 2021) daje nam w sumie 2400 aut dziennie. Liczba ta prawdopodobnie wzrośnie zgodnie z planowaną optymalizacją fabryki, jeżeli chodzi o linię produkcji Tesli 3 oraz modelu Y, który już po tygodniu od sierpniowego wejścia na rynek europejski stał się najlepiej sprzedającym się autem elektrycznym w Norwegii. Takie tempo daje Tesli szanse na najbardziej imponujący kwartał w historii.
Cóż, możemy zatem wywnioskować, że prognozy sprzedaży elektrycznego crossovera na kolejne miesiące również mają się całkiem dobrze…:)
Autor: poziomka

Kontakt

Reklama

Mapa strony

Prywatność

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.

Copyright 2021 - 2022 - motoevo.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane