Co się dzieje z IZERĄ?

Co się dzieje z IZERĄ?
04.04.2022 01:21
Wielu z Was zastanawia się co aktualnie dzieje się z Izerą. Szumne zapowiedzi, blaski fleszy, kilka wywiadów... i co dalej? Kurz opadł, a rzeczywistość wydaje się być brutalna.
Po wskazaniu Jaworzna, jako miejsca na budowę fabryki Izery, zapaliła się w wielu z nas iskierka nadziei. Ogłoszono, że budowa fabryki ruszy w roku 2021. Udaliśmy się na miejsce z kamerą w maju 2021. Niestety, naszym oczom ukazał się las...
Później skorygowano wypowiedzi, twierdząc, że budowa ruszy pod koniec roku 2021. Niestety mamy już kwiecień 2022 i budowa fabryki - jak zapewne się domyślacie - nie ruszyła. Ale trudno się temu dziwić, skoro nadal nie wybrano platformy, na której powstać ma auto. Trudno więc rozpoczynać budowę fabryki nie mając ustalonej tak fundamentalnej kwestii, która znacząco wpływa na proces produkcyjny, a co za tym idzie - specyfikę budowy fabryki.
Spółka ElectroMobility Poland otrzymała ponad 300 mln zł z budżetu Państwa i przez 5 lat udało się jej stworzyć jedynie 2 makiety aut (w tym tylko jedną jeżdżącą), które prawdę mówiąc będą miały niewiele wspólnego z produktem końcowym. Tymczasem w mediach społecznościowych spółka prezentuje kolejne sesje zdjęciowe.
W lutym spółka EMP pochwialiła się podpisaniem umowy z inwestorem zastępczym Prochem S.A., który ma opracować projekt (!) budowlany fabryki. Jest kwiecień 2022. Według szumnych zapowiedzi EMP i polityków pierwsza Izera ma zjechać z taśm montażowych za 2 lata, w 2024 roku! Myślę, że już zdajecie sobie sprawę o jakiej mrzonce mówimy...
Niestety na ten moment wszystko wskazuje na to, że Izera podzieli losy stępki w stoczni w Szczecinie, czy bloków energetycznych w elektrowni w Ostrołęce, które rozpoczęto budować w 2019 roku, by w 2021 je spektakularnie wysadzić.
Autor: motoevo

Kontakt

Reklama

Mapa strony

Prywatność

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.

Copyright 2021 - 2023 - motoevo.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane