Nowa elektryczna SYRENA już na testach!

Nowa elektryczna SYRENA już na testach!
21.11.2021 07:39
Wiele wskazuje na to, że polskiego auta elektrycznego możemy doczekać się szybciej, niż się spodziewaliśmy. Ostatnie miesiące to ciągłe podgrzewanie tematu IZERY, ale jej świetlana przyszłość wydaje się być bardzo odległa. A tymczasem w zakładach FSO w Kutnie zjechała już z taśmy produkcyjnej elektryczna Syrena Vosco S106. Równolegle rozwijany jest też Vosco EV2 - auto segmentu B. Aktualnie są na testach, co oznacza w zasadzie ostatnią prostą przed wdrożeniem modeli do produkcji.
Elektryczna Syrena Vosco S106 bazuje na homologacji uzyskanej w 2018 roku dla spalinowej wersji tego samego auta. W związku z tym procedura wdrożenia do produkcji jest znacznie krótsza i prostsza. FSO w Kutnie uzyskało homologację na produkcję do 1000 aut rocznie. Nie jest to oszałamiająca liczba, ale na start powinno wystarczyć, a to wciąż 1000 sztuk więcej niż nasza narodowa IZERA.
Należy pamiętać, że FSO w Kutnie cały czas aktywnie poszukuje inwestora, który umożliwi uruchomienie linii produkcyjnej. Co oznacza, że do tego projektu nadal należy podchodzić ostrożnie. Wciąż wiele rzeczy może się nie złożyć w całość. Ale patrząc na poniższe filmy z testów trzeba docenić postęp prac.
Testy torowe VOSCO EV1 [Syrenka]:
Testy torowe VOSCO EV2 [segment B]:
A tymczasem fabryka IZERY wygląda tak:
Autor: motoevo

Kontakt

Reklama

Mapa strony

Prywatność

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.

Copyright 2021 - 2022 - motoevo.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane