Tesla podnosi cenę pakietu Full Self-Driving System do 12 000 dolarów

Tesla podnosi cenę pakietu Full Self-Driving System do 12 000 dolarów
08.01.2022 16:30
Elon Musk ogłosił na swoim Twitterze, że od 17 stycznia wzrośnie cena pakietu FSD do 12 000 dolarów. Wzrost cen powinien zbiegać się z wydaniem ważnej nowej aktualizacji. Cena uważana jest za nieco kontrowersyjną, biorąc pod uwagę, że pakiet przecież nie do końca oferuje to, co nosi w nazwie.
Tesla już wcześniej stopniowo podnosiła cenę Full Self-Driving System stopniowo do 10 000 dolarów, jednak ponieważ pakiet nie do końca oferuje w pełni autonomicznej jazdy, Tesla była często krytykowana za takie zabiegi.
Full Self-Driving Beta (FSD Beta) to wczesna wersja oprogramowania do samodzielnej jazdy Tesli, które jest obecnie testowane przez wybranych przez firmę właścicieli Tesli na podstawie „wyniku testu bezpieczeństwa”. Oprogramowanie umożliwia autonomiczną jazdę pojazdu do miejsca docelowego wprowadzonego do systemu nawigacyjnego samochodu, ale kierowca musi zachować czujność i być gotowym do przejęcia kontroli przez cały czas.
Teraz Elon Musk jasno określił strategię cenową Tesli, jeśli chodzi o FSD: Tesla zamierza podnieść cenę pakietu, wprowadzając nowe funkcje. Mówiąc o FSD Beta, Musk powiedział również, że nowa aktualizacja (10.9) powinna pojawić się w przyszłym tygodniu mniej więcej w tym samym czasie, co wzrost cen, a kolejna większa aktualizacja pojawi się „prawdopodobnie w przyszłym miesiącu”.
Autor: poziomka

Kontakt

Reklama

Mapa strony

Prywatność

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.

Copyright 2021 - 2023 - motoevo.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane