Kolejne zawirowanie przy projekcie Apple Car? Dyrektor ds. technicznych Michael Schwekutsch opuszcza technologicznego giganta

Kolejne zawirowanie przy projekcie Apple Car? Dyrektor ds. technicznych Michael Schwekutsch opuszcza technologicznego giganta
03.12.2021 14:32
Po prawie 3 latach w Apple, starszy dyrektor ds. technicznych Michael Schwekutsch zdecydował się opuścić projekt Apple Car, aby rozwijać powietrzne taksówki z firmą Archer Aviation.
Zanim Schwekutsch objął stanowisko wiceprezesa ds. napędów inżynieryjnych w Archer Aviation był częścią projektu Apple przez 3 lata. Wcześniej, od października 2015 do marca 2019 pracował dla Tesli zajmując przez ten czas różne stanowiska, będąc tym samym przy początkach produkcji modelu X oraz 3 i przy wszystkich trudnościach z nią związanych. Biorąc pod uwagę te fakty można śmiało stwierdzić, że były już dyrektor Apple lubi nowe wyzwania.
Nowina o opuszczeniu Apple przez Schwekutsch’a może wydawać się ciosem dla firmy, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że praca nad projektem nieprzerwanie trwa już od 3 lat, a w ostatnim czasie nabrała znacznego rozpędu i powagi. Podobno gigant technologiczny zwrócił się już do azjatyckich producentów takich jak Toyota czy Hyundai w związku z planami masowej produkcji Apple Car.
Jak widać, projekt radzi sobie całkiem dobrze i może nie stanowił już wystarczającego wyzwania dla nowego dyrektora firmy Archer. Oczekuje się, że Apple rozpocznie masową produkcję Apple Car do 2024 roku. Tymczasem mamy nadzieje, że w przyszłym roku doczekamy się więcej informacji na temat samego samochodu.
Autor: poziomka

Kontakt

Reklama

Mapa strony

Prywatność

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.

Copyright 2021 - 2022 - motoevo.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane