Audi potwierdziło, że następcą R8 będzie samochód w pełni elektryczny

Audi potwierdziło, że następcą R8 będzie samochód w pełni elektryczny
10.12.2021 21:00
Szefowa marketingu Audi Sport Linda Kurz powiedziała, że kolejnym samochodem z serii R będzie samochód elektryczny. Właściwie po R8 nie zobaczymy już nic wyposażonego w silnik spalinowy.
Chociaż nie wiadomo, czy R8 doczeka się nowej odsłony, wszystko, co nastąpi po nim będzie elektryczne. Linda Kurz poinformowała, że Audi Sport rozpoczęło już proces elektryfikacji swojej linii samochodów RS za pomocą RS e-tron GT, a to samo wkrótce stanie się z pojazdami z serii R. Do 2026 roku 80% gama RS Audi będzie miała jakiś rodzaj elektryfikacji, w tym modele całkowicie elektryczne.
początek cytatu
“Our next challenge will be to transform the R segment, and the R segment is going to be fully electric. This is our job for the next decade.”
koniec cytatu
Na razie jedynym pojazdem elektrycznym Audi Sport w sprzedaży jest sedan 2022 RS e-tron GT quattro. Elektryk wyposażony jest w jest w akumulator 93 kWh, który zasila dwa synchroniczne silniki elektryczne, dostarczając łącznie 637 KM w trybie doładowania (standard 590 KM) i moment obrotowy 612 Nm (829 Nm). Szacowany zasięg EPA wynosi 232 mile (373 km).
Autor: poziomka
Tagi:

Kontakt

Reklama

Mapa strony

Prywatność

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.

Copyright 2021 - 2023 - motoevo.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane