Programy lojalnościowe stacji benzynowych od lat cieszą się dużą popularnością wśród kierowców. Teraz Orlen, lider w tej dziedzinie w Polsce, postanowił rozszerzyć swoją ofertę, obejmując nią również właścicieli pojazdów elektrycznych. Użytkownicy aplikacji Orlen Charge mogą teraz zdobywać punkty Vitay nie tylko za tankowanie paliwa, ale także za sesje ładowania swoich pojazdów.
Jak zdobyć punkty Vitay za ładowanie EV?
Aby móc zbierać punkty Vitay za ładowanie samochodu elektrycznego, należy zarejestrować swoją kartę lojalnościową w aplikacji Orlen Charge. Proces ten jest prosty:
1.Zaloguj się do aplikacji Orlen Charge.
2.Przejdź do zakładki „Mój Profil”, klikając swoje imię i nazwisko.
3.Wpisz numer swojej karty Vitay w odpowiednie pole.
Po zakończeniu rejestracji, za każdą sesję ładowania użytkownicy będą otrzymywać 8 punktów Vitay za każdy zużyty kWh. Dodatkowo, w ramach trwającej promocji, za samo zarejestrowanie karty w aplikacji można otrzymać jednorazowo 1000 punktów. Promocja ta obowiązuje od 12 listopada 2024 r. do 31 stycznia 2025 r.
Ambitne plany Orlenu w dziedzinie elektromobilności
Orlen, chcąc sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na infrastrukturę dla pojazdów elektrycznych, intensywnie rozwija swoją sieć ładowarek. Zgodnie ze zaktualizowaną strategią, do 2030 roku koncern planuje zbudować 10 tysięcy punktów ładowania w Europie Środkowej. Aktualnie sieć Orlen Charge obejmuje ponad 1000 urządzeń.
W październiku 2024 roku spółka ORLEN Deutschland GmbH ogłosiła budowę nowoczesnego parku ładowania w Elmshorn w Niemczech. Inwestycja ta będzie obejmować osiem stacji szybkiego ładowania Alpitronic HYC-400 z łączną mocą do 400 kW i 16 punktami ładowania. Lokalizacja została wybrana ze względu na strategiczne położenie przy autostradzie A23 i drodze federalnej 431. Zakończenie budowy planowane jest na 2025 rok.
Huby ładowania w Polsce
Orlen ma również ambitne plany rozwoju infrastruktury w Polsce. Jak poinformował Hubert Zdrojewski, dyrektor biura rozwoju produktów i technologii elektromobilności, w 2025 roku firma planuje uruchomić kilkanaście hubów ładowania, z których każdy będzie wyposażony w minimum 8 punktów o mocy co najmniej 150 kW. Do 2027 roku Orlen zamierza zbudować ponad 50 takich hubów, rozmieszczonych głównie przy autostradach i drogach szybkiego ruchu.
Do końca 2027 roku, w ramach umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), ładowarki mają powstać w 33 miejscowościach, w tym w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu oraz wielu innych strategicznych lokalizacjach w Polsce.
Nowa era lojalności
Dzięki rozszerzeniu programu Vitay o punkty za ładowanie, Orlen pokazuje, że dostrzega zmieniające się potrzeby rynku motoryzacyjnego. Elektromobilność staje się coraz bardziej popularna, a nowa oferta zachęca właścicieli samochodów elektrycznych do korzystania z usług Orlenu, jednocześnie nagradzając ich lojalność.
W miarę rozwoju sieci ładowarek, kierowcy EV będą mogli jeszcze częściej korzystać z punktów Vitay, zamieniając je na nagrody lub codzienne zakupy, co sprawia, że nowa oferta jest krokiem naprzód w budowaniu relacji z klientami.